26 sierpnia, 2016

Obozy i kolonie

WYJAZDY ZAGRANICZNE 2020

Obóz językowy w Brighton w Wielkiej Brytanii
(zawieszony)

WYJAZDY KRAJOWE 2020

obozy01Zapraszamy wszystkich na tegoroczne językowe wyjazdy wakacyjne w kraju organizowane od wielu już lat we współpracy z Szkołą Języków Obcych LEKTOR. LEKTOR jest największym w Polsce organizatorem tego typu wyjazdów, które łączą naukę języka angielskiego, niemieckiego lub polskiego dla obcokrajowców z bardzo bogatym programem rekreacyjno-sportowym.

Obozy językowe (15 – 19 lat)
Kolonie językowe (7 – 14 lat)

• Dźwirzyno I turnus ( obóz i kolonia – język angielski i polski)
05.08 – 18.08. 2020
[zobacz więcej]

•Międzywodzie

I turnus (obóz i kolonia – język angielski i polski)
05.07 – 18.07.2020
II turnus (obóz i kolonia – język angielski i hiszpański)
19.07 – 01.08.2020
III turnus (obóz i kolonia – język angielski i niemiecki)
02.08 – 15.08.2020

[zobacz więcej]
• Zakopane

I turnus  (obóz i kolonia – język angielski)
12.07 – 25.07.2020
II turnus (obóz i kolonia – język angielski i polski)
26.07 – 08.08.2020
III turnus (obóz i kolonia – język angielski i polski)
09.08. – 22.08.2020

[zobacz więcej]
• Sarbinowo
I turnus ( kolonia – język angielski)
12.07 – 25.07.2020
[zobacz więcej]

Obóz językowy (15 -19 lat) i kolonia językowa (7-14 lat) mimo podobieństw posiadają odrębny program i kadrę.
Na obozie młodzież podzielona jest na grupy według zaawansowania języka.
Koloniści są dodatkowo w grupach wiekowych.
Młodsze dzieci nie uczą się ze starszymi.
Wszyscy uczestnicy znajdują się pod całodobową opieką pedagogiczną i medyczną. Języków uczą wykwalifikowani lektorzy z naszej szkoły (także native speakers).
Zapewniamy dojazd z wszystkich większych miast.

DLACZEGO WARTO JECHAĆ NA WAKACJE Z LEKTOREM?

MAMY DUŻE DOŚWIADCZENIE

Organizujemy obozy i kolonie językowe od 1990 roku.
Dlatego wiemy, jak zapewnić dzieciom i młodzieży pełne wrażeń, bezpieczne wakacje.
Jesteśmy największym w kraju organizatorem obozów i kolonii językowych. Co roku proponujemy turnusy w atrakcyjnych miejscowościach nad morzem i w górach.

KOLONIE I OBOZY JĘZYKOWE NIE TYLKO Z NAZWY

Jako szkoła języków specjalizujemy się w wyjazdach językowych, dlatego zapewniamy wysoki poziom zajęć, które prowadzą doświadczeni lektorzy naszej szkoły, także native speakers. Podczas zajęć stosujemy metodę komunikacyjną, sprzyjającą przełamywaniu barier w mówieniu, na co nie ma zwykle czasu podczas nauki w szkołach i na tradycyjnych kursach.
Zapewniamy codzienny kontakt z językiem podczas rannych zajęć i w czasie popołudniowych warsztatów językowych. Uczymy w małych, 10-13 osobowych grupach, co umożliwia uzyskanie szybkich postępów w krótkim czasie. Podczas trwania kolonii i obozów dzieci i młodzież korzystają z naszego autorskiego systemu do nauki słówek
LEKTOR Vocabulary Training.

DOKŁADNA KWALIFIKACJA DO GRUP JĘZYKOWYCH

W obozach i koloniach LEKTORA mogą wziąć udział
osoby na wszystkich poziomach zaawansowania, za wyjątkiem zupełnie początkującego. O przyjęciu do danej grupy językowej decyduje test kwalifikacyjny, który należy napisać samodzielnie i nadesłać koniecznie razem z kartą zgłoszeniową w momencie zapisu. Każdy wypełnia tylko tyle testu, ile potrafi i zgodnie ze swoją wiedzą kierowany jest na odpowiedni poziom. W związku z tym, że sprawdzamy testy przed wyjazdem, dostosowujemy materiały językowe do uczestników, a nie uczestników do materiałów.

ZAPEWNIAMY BARDZO BOGATY PROGRAM REKREACYJNY

Pozostały czas przeznaczamy na urozmaicony program turystyczny i sportowy, dostosowany do wieku i zainteresowań uczestników.
Organizujemy wycieczki w ciekawe dla danego regionu miejsca, a także za granicę: do Niemiec, na Słowację, do Danii. W ramach opłaty zapewniamy także wiele zajęć sportowych: koszykówkę, siatkówkę, pływanie na basenie, rowery, tenis ziemny, tenis stołowy, siłownię, aerobic. Codziennie organizujemy popołudniowe lub wieczorne konkursy, spotkania, dyskoteki. Bez względu na warunki pogodowe młodzież i dzieci nie mają szansy się nudzić. Fakultatywnie można wziąć także udział w kursach tańca, windsurfingu czy tenisa.

BARDZO DOBRE WARUNKI ZAKWATEROWANIA

Starannie wybieramy ośrodki, w których organizowane są kolonie i obozy LEKTORA. Posiadają bardzo dobrą lokalizację . Nasze ośrodki dysponują 2-4 osobowymi pokojami z łazienkami i bogatą bazą rekreacyjną tj. sale dydaktyczne, boiska sportowe, kawiarenki, basen, sauna, rowery. Są znane także z dobrego wyżywienia.
Wszystkie ośrodki posiadają aktualne zezwolenia i zgłoszone są do Kuratorium.

KOLONIE DLA DZIECI, OBOZY DLA MŁODZIEŻY

Nie wrzucamy wszystkich „do jednego worka”.
Obóz i kolonia mają odrębny program i kadrę.
Na obozie młodzież trafia do grup według poziomu znajomości języka. Na kolonii dzieci podzielone są ze względu na poziom języka oraz wiek. Są osobne grupy dla dzieci młodszych i starszych. Ośmiolatek nigdy nie jest w grupie z czternastolatkiem.

BEZPIECZNE WAKACJE I DOBRA KADRA

Dużą wagę przywiązujemy do opieki nad naszymi podopiecznymi. Wszyscy uczestnicy znajdują się pod całodobową opieką pedagogiczną i medyczną. Podczas kąpieli w morzu o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży dba ratownik oraz wychowawcy. Na kolonii wychowawcy są jednocześnie lektorami języków (angliści lub germaniści).
Na obozie młodzież jest pod opieką wychowawców i lektorów. Szkoła zapewnia ponadto na okres pobytu ubezpieczenie NNW.

SUPER CENA

Za cenę zwykłej kolonii dzieci otrzymują 30 lub 40 godzinny kurs językowy, bardzo bogaty program turystyczny oraz zakwaterowanie wykraczające poza standard kolonijny.
Opłata za wyjazd zawiera wszystkie wstępy , należy zaopatrzyć dzieci tylko w kieszonkowe. Opłata jest wnoszona w ratach.
Obozy i kolonie językowe w kraju są co najmniej trzykrotnie tańsze niż podobne wakacyjne kursy językowe za granicą.

NIE MA PROBLEMU Z DOJAZDEM

Zapewniamy dojazd pod opieką wychowawców z większości dużych miast w Polsce.
Są to: Wrocław, Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań.

WYMAGANE DOKUMENTY I FORMALNOŚCI
Przy rezerwacji:
– zaliczka (I rata) w wysokości 500 zł + opłata za dojazd
– karta zgłoszeniowa
– test językowy

4 tygodnie przed wyjazdem:
– II rata (dopłata do całkowitej ceny wyjazdu)

Po otrzymaniu pełnej opłaty i wszystkich dokumentów LEKTOR przesyła droga mailową Komunikat wyjazdowy wraz z informacjami dotyczącymi transportu i miejsca zbiórki, a w przypadku dojazdu indywidualnego – z adresem ośrodka.

Galeria

Rezerwacja i zgłoszenia w biurze SJO KaBa.