14 sierpnia, 2017

Europejski Dzień Języków 2017

Europejski Dzień Języków – świętuj razem z nami!

UWAGA! UWAGA! UWAGA!
Informujemy wszytkich zainteresowanych udziałem w zapowiadanej wcześniej imprezie plenerowej z okazji Europejskiego Dnia Języków, że ze względu na złe warunki pogodowe jesteśmy zmuszeni przenieść nasze spotkanie z wtorku 26 września na piątek 29 września.

CZAS: godz 16.00 – 18.00 MIEJSCE: rynek w Kętach


Szkoła Języków Obcych KaBa
zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Kęty, którzy lubią języki obce, znają je lub dopiero zamierzają je poznać na wielokulturowe spotkanie pod tytułem:

„Wieża Babel w mieście Kęty”

To coroczne święto języków jest wymarzoną okazją, aby obywatele różnych krajów Europy takich jak Wielka Brytania, Włochy, Francja czy Hiszpania, którzy zamieszkali czasowo lub na stałe w naszym pięknym regionie mogli spotkać się z mieszkańcami naszej Gminy i udowodnić, że mimo iż Bóg na Wieży Babel pomieszał ludziom języki, ci nadal bez przeszkód potrafią się ze sobą komunikować, uczyć i bawić. W Europie nie ma już granic a wielokulturowa różnorodność jej mieszkańców czyni ten kontynent barwnym i niepowtarzalnym , o czym chcemy przekonać wszystkich , którzy dołączą do nas, by wspólnie porozmawiać, pośpiewać, potańczyć i posmakować .

Drogi uczestniku , jeśli lubisz dobrą zabawę, dołącz do nas i……

 • wygraj ROCZNY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
 • posłuchaj w 5 językach krótkich prezentacji na temat „Dlaczego mój kraj jest wyjątkowy i za co kocham Polskę”
 • weź udział w Quizie na temat krajów europejskich
 • skorzystaj z mini lekcji i naucz się przedstawiać po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, włosku i francusku
 • usiądź przy kawie i pogadaj z native speakers podczas otwartych konwersacji
 • poćwicz język na tongue twisters
 • sprawdź, czy zwierzęta w Europie porozumiewają się tym samym językiem
 • pośpiewaj w różnych językach „karaoke”
 • a na koniec zatańcz z nami „Belgijkę”

INFO:

Europejski Dzień Języków został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Podstawowe cele tego święta to:

 1. ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania języków, jak również konieczności urozmaicania oferty językowej w celu szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami;
 2. promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować;
 3. propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią, w celu kontynuacji nauki, jak i na potrzeby kariery zawodowej, zwiększenia mobilności czy też dla własnej przyjemności lub udziału w wymianie międzynarodowej.