metoda licencjonowana przez British Council i stosowana w ponad 190 krajach
GENKI ENGLISH – nowoczesna metoda nauczania dzieci od 2 do 9 roku życia opracowana przez Richarda Grahama. Słowo GENKI oznaczające w języku japońskim zabawę, energię i pełnię życia doskonale określa charakter nauki. Dzieci podczas lekcji prowadzonych metodą Genki English są od samego początku do samego końca zajęć pobudzane do aktywności językowej poprzez użycie odpowiednio dostosowanych do grupy energicznych gier i zabaw Metoda pozwala w dziecinnie prosty sposób podczas naturalnych zachowań zapoznać dzieci z około 1000 słów oraz 100 zwrotami obejmującymi wszelkie dziedziny życia. Poznane w chwytliwych piosenkach wyrażenia wykorzystują różnorodnie struktury gramatyczne, dzięki temu następuje pobudzenie naturalnych mechanizmów przyswajania języka oraz indukcji abstrakcyjnych reguł językowych.
Dodatkowo wprowadzany podczas zajęć język migowy pozwala znacząco skrócić czas nauki słówek, dając uczestnikom konkretny gest, który kojarzy im się z obrazem a następnie ze słówkiem po angielsku, dając bezpośrednie znaczenie bez konieczności tłumaczenia go na język ojczysty.
Język migowy korzystnie wpływa na stymulację obu półkul mózgowych u dziecka, jego rozwój intelektualny oraz manualny, pobudza wyobraźnię, wzmacnia pamięć i koncentrację.
Metoda została przeanalizowana przez badaczy z Harvard Graduate School, University of Newcastle oraz University of Oxford i została licencjonowana przez British Council na całym świecie. Stosowana jest w ponad 190 krajach przez ponad 10.000 nauczycieli uczących kilka milionów uczniów w krajach azjatyckich oraz europejskich. Od 2007r. Ministerstwo Edukacji w Tajlandii wprowadziło metodę Genki English do wszystkich szkół podstawowych na terenie kraju.
Genki English I rok
Genki English II rok
Genki English III rok
Genki English Workshop 2015
Richard Graham po raz pierwszy w Polsce!
W dniach 10-11.10.2015 uczestniczyliśmy się na warsztatach prowadzonych przez twórcę metody Genki English. Metoda zdobyła akceptacje Uniwersytetów Oxford i Harvard oraz licencje British Council.